DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ

Köprüler ve Viyadüklerde Nem Alma Sistemleri

DST nem alma cihazı ile nem alma işlemi mükemmel korozyon koruması, uzun ömürlülük ve kaynakların korunması gibi avantajlar sağlamaktadır.

Dünya genelinde korozyon hasarları köprülerde büyük zararlara yol açabilmektedir. Bina konstrüksiyonu mahal havasının %50 Rh altında tutularak korozyon korunması sağlanır.

Hafif çelik komponentlerin ve yüksek gerginlikteki destek kablolarının korozyonu güvenlik problemlerine yol açabilecek yapı bozulmalarına, trafiğin aksamasına ve hatta köprünün kapanmasına yol açabilir.

Araçların üzerinden geçtiği kirişleri pahalı ve bakım gerektiren korozyon boyaları yerine kiriş boyunca sirküle edilen kuru hava ile korozyona karşı korunabilir.

Köprünün boyanması köprünün ağırlığını da arttıracaktır. Eklemeli konstrüksiyonlarda dahi korozyon koruma boyası kullanmak yerine nem alma işlemine tabi tutulabilir. Bir nem âlici, korozyon koruma boyasına nispeten minimum bakim gerektirirken, zamandan da daha fazla tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Korozyon koruması, ayrıca ulaşılması çok zor olan noktalar için de gereklidir ve bu noktalar için genellikle tercih edilen yöntem kuru hava metodudur.