Türkiye +90 212 6232015

Ürünler/Sistemler

Fan Filtre Üniteli Laminar Akış Kabinleri

Fan Filtre Üniteli Laminar Akış Kabin profilleri özel alüminyumdan, gövdesi paslanmaz çelik konstrüksiyondan yapılmıştır. Kabinler tavana asmalı veya taşıyıcı platform üzerine konulmuş Fan Filtre Ünitelerinden, şeffaf perdeden ve kademeli hız anahtarından oluşmaktadır.

Fan filtre üniteleri U.S. Federal Standard 209E'ye göre çıkışında Klas 100 veya ISO 14644-1:1999'a göre ISO Klas 5 ortam sağlayan kendinden fanlı, ön filtreli (G3) ve HEPA (H14) Filtrelerden oluşmaktadır. Temiz hava hızı hava dağıtıcısının 15-20 cm altında 0,45 m/s (±%20) mertebelerinde olmaktadır.

Fan filtre üniteli laminar akış kabinlerinde kabin içersinde Laminar akış sağlanırken kabin içerisi pozitif basınçta kalır. Bu modeller sadece laminar akış sağlamak için kullanılmalıdır. Tavana asmalı ve ayaklı olarak ihtiyaca yönelik değişik ebatlarda tasarlanmaktadır.

Tartım ve Numune Alma Laminar Akış Kabinleri

Proses tipi laminar akış kabinleri üretim, tartım, numune alma ve ambalajlama gibi proses işlemlerinde kullanılmaktadır. Proses tipi laminar akış kabinleri ön filtreler, fanlar, HEPA filtreler (H13/14), aydınlatma, elektrik ve otomatik kontrol sistemi, PVC perde, ayaklar veya asma ünitesinden oluşmaktadır. Aşağıda proses tipi laminar akış kabin ile ilgili olarak referans örnekleri bulabilirsiniz.

Uygulamaya bağlı olarak soğutucu serpantinli, sıcaklık ve bağıl nem göstergeli opsiyonel aksesuarlar mevcuttur.

Mikrobiyolojik Emniyet Kabinleri

Paslanmaz çelik konstrüksiyon, paslanmaz gövde ve 304 kalite paslanmaz çelik çalışma tablasının bulunduğu çalışma alanında 1 adet kapalı sistem topraklı priz ve ultraviole lamba bulunmaktadır. Sistemde üfleme ve egzost havasında olmak üzere 2 adet H14 sınıfında 0,3 µm büyüklüğündeki partiküllerin tutulması için %99,999 verimlilikte HEPA Filtre bulunmakta ve bu filtreler ön filtre ile korunmaktadırlar. Bu filtrelerin test edilmesi amacıyla %100 konsantrasyon için DOP test çıkışı bulunmaktadır. Üfleme havası çıkışında bulunan bir sensör yardımıyla hava hızı ölçülerek dijital ekrandan izlenebilmekte ve bir potansiyometre yardımıyla hava hızı istenilen seviyede tutulabilmektedir.

Mikrobiolojik emniyet kabinleri; negatif ve pozitif basınçlı olmak üzere ikiye veya Klas 1, Klas 2 ve Klas 3 olmak üzere 3 gruba ayrılır.

HEPA Filtre Kutuları

Temiz oda teknolojisi ve ilaç sektöründe sistemin can damarı klima sistemi ve dolayısıyla hava kalitesidir. Havanın odaya dağılımı ise genellikle HEPA filtre kutuları üzerinden yapılır. Bunların seçiminin doğru yapılması, sızdırmaz olarak montajı çok önemlidir. Tetisan’ın geliştirdiği HEPA filtre kutuları ana eleman olarak 3 parçadan oluşur. Gövde, filtre ve difüzör. Gövde üzerinde tercihe göre üstten veya yandan hava girişine imkân tanıyan kanal bağlantı ağzı bulunur. Altta odaya bakan yüzeyde hava dağılımını temin eden özel perfore veya kanatlı difüzör monte edilebilmektedir. Kullanılan filtreler ise odada istenen özelliğe göre H10’ dan H16’ ya kadar değişik klâslarda olabilmektedir. HEPA filtre kutularının ağırlığı; boyut ve konstrüksiyona bağlı olarak 12 kg ile 47 kg arasında değişmektedir. Bütün HEPA filtre kutularına sızdırmazlık (Conta) testi uygulanmaktadır. 

 

Filtre çalışma şartlarının gözlenebilmesi için cihaz üzerinde diferansiyel manometre nozulları yer almaktadır. EN 1882 standartlarına göre H13/H14 sınıfı filtre girişinde test aerosolu (DOP) tatbik etmek üzere nozullar bulunmaktadır. HEPA filtrelerin oturacağı yivler DIN 1946 Bölüm 4’de belirtilen özelliklerde hava sızdırmazlığını sağlamaktadır. Bu sızdırmazlığın ölçülmesi için üzerinde test düzeneği (test groove) bulunmaktadır. Kutunun içi dezenfekte edilebilir ve dezenfeksiyon yapıldığında da dezenfekte malzemelerinden etkilenmemektedir.

 

HEPA Filtre Kutusu

HEPA Filtre

Perfore Difüzör

En
mm

Boy
mm

Yük
mm

En
mm

Boy
mm

Yük
mm

En
mm

Boy
mm

322

322

350

305

305

75

350

350

474

474

400

457

457

75

500

500

627

627

400

610

610

75

650

650

Döner Filtre

  • Otomatik gezer emici faraş
  • Yüksek basınçlı toz toplama fanı
  • Modüler montaj sistemi
  • Fark basınca veya zamana bağlı otomatik kontrol
  • Ayrı ayrı tahrik edilen döner tambur ve gezici emme sistemi
  • Elektrostatik fırın boya