DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ

Kanal Sızdırmazlık Test Cihazı

  • SMACNA, Eurovent 2/2, DIN 241194 ve DW / 144’de ön görülen kanal sızdırmazlık testlerinde kullanılabilirlik.      
  • Opsiyonel Duman Jeneratörü ile görsel olarak kanal kaçaklarının tespiti.
  • Hafif, dayanıklı ve taşınabilir endüstriyel tasarım.
  • Magnehelic Manometrelerle hassas kalibrasyonlu ölçüm teknolojisi.

Şartlandırılmış havanın kanaldan sızması veya istenmeyen havanın kanal sistemi tarafından emilmesi, şartlandırılmış hava (enerji) ihtiyacını arttırmakta ve mahallerde basınç dağılımlarını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenden ötürü uluslararası standartlar bu kaçaklara bir sınır getirmiştir. Bu sınırlamalara uymak için geliştirilen Tetisan Kompakt Kanal Sızdırmazlık Test Cihazı SMACNA standardına uygun olarak imal edilmiş olup SMACNA, Eurovent 2/2, DIN 24194 ve DW/144’de öngörülen kanal sızdırmazlık testlerinde kullanılmaktadır.

Bu cihaz frekans konvertörlü bir fan, fan çıkışında diyaframlı bir debi ölçer, kanal basıncını ve kayıpları ölçen Magnehelic manometrelerden ve elektrik panosundan oluşmaktadır. Bütün bu donanımlar tek bir gövdeye kompakt olarak monte edilmiştir. Test cihazının tekerlekli olması taşınabilirliğini sağlamaktadır. Yeni tasarımında kompakt kanal sızdırmazlık test cihazı opsiyonel olarak duman jeneratörü ile birlikte temin edilebilmektedir.

Geliştirilen bu kompakt cihaz sayesinde kanal kaçaklarının tespitinde kolaylık ve zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Cihaz üzerindeki magnehelic manometrelerden sistem statik basıncı ve kanal kayıpları izlenirken diğer yandan duman jeneratörü ile kaçaklar gözle tespit edilebilmektedir. Kompakt kanal sızdırmazlık test cihazı iki kapasitede (600m³/h ve 900m³/h) ve opsiyonel olarak duman jeneratörü ile birlikte temin edilebilir.